کردن مشکل اجرای فایل های lnk. و exe

راهنمای حل مشکل اجرای همه فایل ها با یک نرم افزار خاص و رفع مشکل اجرای فایل های lnk.برطرف کردن مشکل اجرای همه برنامه ها و فایل ها با یک نرم افزار و حل مشکل اجرای فایل های lnk.

یکی از مشکلاتی که بیشتر وقت ها برای بعضی از کاربران رخ می دهد ، اجرای همه نرم افزار های موجود در سیستم با یک نرم افزار است . مثلا فایل های ورد با کام پلیر باز می شود . یا اینکه فایل های ویدئویی و عکس با ورد باز می شود . که البته این مواقع فایل ها اجرا نمی شوند چرا که با برنامه مختص به خود اجرا نمی شوند . به طور مثال همه آیکون های مجود در دسکتاپ یا در سیستم شکل فایل های ورد به خود می گیرد . البته شما در این مواقع معمولا به این فکر میافتید که ویندوز را تعویض کنید . اما دست نگه دراید نیازی به تعویض ویندوز نیست . این یه مشکل بسیار پیش پا افتاده است و نیازی به نگرانی نیست .

 

این مشکل از آن جا روی می دهد که شما یک فایل ناشناخته را باز می کنید یا اینکه روی یک فایل open with را می زنید . در منوی ظاهر شده دقت نید پایین صفحه سمت چپ تیک گزینه all رو برداشته باشید چرا که اگر این گزینه فعال باشد تمام برنامه ها و shortcut ها با اون نرم افزار اجرا خواهند شد و به درد سر خواهید افتاد . اما اگر هم این مشکل پیش آمد نگران نباشید . کافی است کلید های start+r روی کیبورد را شار دهید تا نرم افزار run اجرا شود . در کادر مورد نظر عبارت regedit را تایپ کنید و اینتر بزنید تا وارد قسمت ریجستری سیستم خود شوید . سپس از لیست کنار صفحه مسیر زیر را دنبال کنید .

 

HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Explorer\FileExts\. lnk

 

وقتی روی lnk. کلیک کردید روی پوشه user choice راست کلیک کنید و delete را بزیند . سپس صفحه را ببندید و سیستم را ریستارت کنید .مشاهده می کنید که همه چیز مثل اول شده است .